تازه ها

1395-10-01 14:08
گلایه مردم روستای کوجنق از آب و فاضلاب روستایی مشگین‌شهر/
قطع مطلق آب شرب در روزهای سرد و بی توجهی مسئولین مربوطه
مردم روستای کوجنق به علت قطع مطلق آب شرب در روزهای سرد از مسئولین مربوطه گلایه‌مند هستند و خواستار رفع مشکل آب شرب این روستا شدند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سفیر مشکین، با سرد شدن وضعیت جوی شهرستان در برخی از مناطق شهرستان خصوصاً مردم روستاها با مشکل تامین آب شرب مواجه هستند به طوری که در برخی از روستاهای این شهرستان تامین آب شرب به سختی و از چاه و چشمه انجام می‌گیرد از جمله این روستاها می‌توان به روستای پر جمعیت کوجنق اشاره کرد که با این بحران مواجه شده است.

 

براساس اظهارات مردم این روستا در طول سال های گذشته و در تابستان آب شرب این روستا به صورت جیره‌بندی توزیع می‌شد اما این مشکل با آغاز فصل پاییز رفع می‌شد که این امر در سال جاری به علت مشکلات متعددی که وجود داشت موجب شده است این جیره بندی ادامه داشته باشد و اکنون نیز که در سردترین روز های سال قرار گرفته‌ایم مردم این روستا آب مصرفی خود را مثل تابستان همچنان از چاه و چشمه‌ها تامین می‌کنند.

 

از آغاز فصل پاییزدر مسیر انتقال آب شرب مردم این روستا اختلالاتی به وجود آمده که منجر به نشتی شده و عملاً برخی از مناطق این روستا از آب شرب محروم شده‌اند و مجبور هستند با طی مسافت طولانی از چاه و چشمه آب مورد نیاز خود را تامین کنند.

 

از آنجایی که اعضای شورای و دهیار روستا به جد پیگیر این موضوع هستند اما متاسفانه در طول سه ماه گذشته هیچ اقدامی برای رفع این مشکل صورت نگرفته است و مردم همچنان در بحران تامین آب در این روزهای سرد و طاقت فرسا به سر می‌برند.

 

با توجه به رایزنی که پیش از این با اداره آب و فاضلاب روستایی صورت گرفته بود مسئول مربوطه مدعی بود که به علت مصرف بیش از اندازه روستائیان تمام ساکنان روستا نمی‌توانند از این آب شرب بهره مند شوند حال بحران آب در روستای کوجنق بیشتر از آنچه که به بالا بودن مصرف مربوط شود به عدم وجود زیر ساخت‌های مناسب و ضعف در مدیریت مربوط است، هر چند این ماجرای جدیدی نیست و همواره تکرار شده و مردم از لطف آب و فاضلاب روستایی مشکین‌شهر  بی بهره بوده‌اند.

 

طبق اظهارات مردم روستای کوجنق 700 خانوار با بیش از سه هزار جمعیت در این روستا زندگی می‌کنند اما به لطف مسئولان ناآگاه همواره از آب شرب ناسالم استفاده کرده‌اند و نظارتی نیز برآن صورت نگرفته است.

 

مردم این روستا معتقد هستند که دیوار مردم این منطقه کوتاه‌تر از دیوار آب و فاضلاب روستای است که هنوز پاسخی به مطالبات مردمی داده نشده است و برعکس با ارائه قبض‌های میلیونی مردم مستضعف این روستا را بدرقه می‌کنند هر چند این قبوض حاصل اشتباه آبداران منطقه بوده است اما بهای آن را مردم روستاها پرداخت می‌کنند.

 

مردم اظهار دارند که بهای آبداران را ما مردم این روستا پرداخت کردیم اما در مقابل انتظار خدمات رسانی و تامین آب آشامیدنی به این روستا داریم که متاسفانه مشکلات به مردم این روستا بها داده نمی‌شود و با توجیهات مبهم سعی در انکار آن می‌کنند.

 

انتهای پیام/

 

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.