تازه ها

1396-11-09 09:06
فرمانده سپاه شهرستان مشگین‌شهر با بیان اینکه بیش از 100 برنامه در کمیته بسیج شهرستان برگزار می‌شود گفت: مهمترین هدف جشن پیروزی انقلاب اسلامی شناساندن اهداف انقلاب اسلامی به نسل حاضر و نسل‌های آینده است.

سرهنگ پاسدار محمد پورمند فرمانده سپاه شهرستان مشگین‌شهر در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی سفیرمشکین ضمن گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با بیان اینکه دهه فجر مظهر فداکاری ملت ایران است گفت: در سال جاری دهه فجر با شعار سربلندی ملت ایران در پرتو جمهوری اسلامی، اقتدار همه جانبه و اقتصاد مقاومتی نامگذاری شده و از 12 مهمن ماه با دیدار نماینده ولی فقیه در شهرستان و همچنین نواختن زنگ انقلاب در مدارس جشن پیروزی انقلاب و برنامه‌های دهه فجر رسماً آغاز می‌شود.

 

وی افزود: دهه مبارک فجر هر ساله با برنامه های مختلفی اجرا می‌شود که نباید دهه فجر تنها در اجرای برنامه‌ها خلاصه شود بلکه در این میان تشریح پیام‌ها و اهداف انقلاب اسلامی از هر برنامه‌ای مهمتر است لذا مهمترین هدف جشن پیروزی انقلاب اسلامی شناساندن اهداف انقلاب اسلامی به نسل حاضر و نسل‌های آینده است و برای این امر هیچ جایی بهتر از مسجد نیست.

 

وی ادامه داد: ناحیه مشگین‌شهر در کمیته بسیج شهرستان در محلات و مساجد مختلف به تشریح اهداف انقلاب اسلامی خواهد پرداخت و دستاوردهای انقلاب اسلامی را به عموم مردم خصوصاً نسل جوان تشریح خواهد کرد.

 

پورمند گفت: اولین روز دهه فجر با عنوان انقلاب اسلامی، امام خمینی(ره)، ولایت فقیه و رهبری نامگذاری شده است که این روز برنامه‌های دهه فجر با دیدار از ائمه جمعه و عطر افشانی مزار شهداء در مشگین‌شهر، لاهرود و رضی آغاز و در طول روز با نواختن زنگ انقلاب، رژه خودرویی، برگزاری یادواره شهدا ، دیدار از خانواده معظم شهداء و برگزاری دومین جشنواره عکس انقلاب اسلامی ادامه می‌یابد.

 

وی افزود: دومین روز این دهه با شعار انقلاب اسلامی، تربیت قرآنی، تحکیم بنیان خانواده و منزلت زن نامگذاری شده که در این روز همایش پیاده روی با خانواده، برگزاری کارگاه مهارت زندگی، برگزاری نشست سبک زندگی اسلامی برگزار شده و عموم بسیجیان در شرکت در نماز جمعه شرکت خواهند کرد.

 

فرمانده سپاه مشگین‌شهر گفت: سومین روز دهه فجر با عنوان انقلاب اسلامی، جوانان، خود باوری و پیشرفت علمی نامگذاری شده که در این روز جشن انقلاب اسلامی با حضور نماینده ولی فقیه در استان و استاندار اردبیل در محل امامزاده سید ابراهیم لاهرود برگزار و در کنار آن در طول روز چندین برنامه دیگر اجرا می‌شود.

 

وی افزود: در چهارمین روز از هفته بسیج که با عنوان انقلاب اسلامی،ارزش‌های اسلامی، عدالت اجتماعی و مردم سالاری دینی نامگذاری شده که در این روز محوری ترین برنامه برگزاری کاروان محرومیت زدایی در روستای کچی بولاغی است.

 

وی در تشریح برنامه‌های دهه فجر با اشاره به شعار پنجمین روز از دهه فجر گفت: این روز با عنوان انقلاب اسلامی، اقتصاد مقاومتی، تولید ملی و اشتغال نامگذاری شده که در این روز براساس گزارش و مستندات ارائه شده از طالب قشلاقی کاروان محرومیت زدایی با حضور مسئولان مربوطه در این منطقه اردوی زده و مشکلات از آبادی را مورد بررسی قرار می‌دهند و در کنار آن انواع خدمات رایگان انجام می‌گیرد.

 

پورمند گفت: روز ششم دهه فجر با عنوان انقلاب اسلامی،گفتمان انقلابی، مجاهدت فرهنگی و تمدن نوین اسلامی نامگذاری شده و در این روز عرصه‌های اقتصاد مقاومتی، محرومیت زدایی و پروژه چند منظوره تولیدی اقتصاد مقاومتی بسیج افتتاح می‌شود و در طول روز نیز چندین برنامه متنوع دیگر اجرا می‌شود.

 

وی خاطرنشان کرد: هفتمین روز دهه فجر با عنوان انقلاب اسلامی،اقتدار ملی، آمادگی دفاعی و امنیت پایدار نامگذاری شده که در این روز همایش طلایه داران اقتصاد مقاومتی در حسینه ثارالله مشگین‌شهر برگزار می‌شود.

 

وی با بیان اینکه هشتمین روز از دهه فجر با شعار انقلاب اسلامی، ایمان و جهاد و شهادت نامگذاری شده است گفت: در این روز جشن پیروزی انقلاب اسلامی در محل امامزاده سید سلیمان (ع) فخرآباد برگزار می‌شود و همچنین در این روز یادواره شهدای دهستان آلنی نیز برگزار می‌شود.

 

پورمند برگزاری دعای ندبه و همچنین شرکت بسیجیان در نماز عبادی سیاسی جمعه را از جمله برنامه‌های دهه فجر عنوان کرد و گفت: نهمین روز از دهه فجر با عنوان انقلاب اسلامی، وحدت ملی، عزت امت اسلامی و حکومت جهتانی حضرت مهدی (عج) نامگذاری شده است.

 

وی افزود: دهمین روز از دهه فجر با شعار انقلاب اسلامی، استکبار ستیزی، حمایت از جبهه مقاومت و قدس شریف نامگذاری شده و برای این روز نیز برنامه‌های متنوع و مختلفی پیش بینی شده که محوری‌ترین برنامه یادواره شهدای دانش آموزی و فرهنگیان است که در نماز خانه بلال برگزار می‌شود.

 

فرمانده سپاه مشگین‌شهر آخرین روز دهه فجر انقلاب اسلامی را مهمترین روز دهه عنوان کرد و گفت: این روز با عنوان انقلاب اسلامی، استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی نامگذاری شده که اساسی ترین برنامه  راهپیمایی ۲۲ بهمن است که همه ساله با سالگرد پیروزی از سال 57 در آخرین روز از دهه فجر برگزار می‌شود در این روز مردم به خیابان‌ها آمده و جشن می‌گیرند و بازتاب جهانی می‌یابد.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.