تازه ها

1396-11-02 10:37
با گذشت بیش از 10 سال از وضعیت نابسامان خانه معلم مشگین‌شهر شورای آموزش و پرورش به صورت ماهانه تشکیل و ساماندهی خانه معلم در اکثر جلسات در دستور کار قرار گرفته اما هنوز این جلسات در این راستا خروجی عملیاتی نداشته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سفیرمشکین، شهرستان مشگین‌شهر با قرار گرفتن در دامنه کوه سبلان و برخورداری از معادن آب های گرم و دشت‌های شقایق بهترین جغرافیا را برای توسعه گردشگری را داراست و در چند سال اخیر به عنوان قطب گردشگری فعال کشور خصوصاً در شمال‌غرب کشور شده است و سالانه میلیون‌ها نفر به این شهرستان سفر می‌کنند تا از طبیعت بکر آن نهایت استفاده را ببرند که تعداد قابل توجهی از این مسافران را فرهنگیان تشکیل می‌دهند.

 

در آستانه عید نوروز و تعطیلات تابستانی ستاد اسکان شهرستان خصوصاً فرهنگیان فعال شده و مدارس را برای اسکان فرهنگیان ورودی از نقاط مختلف کشور آماده سازی می‌کنند این در حالی است که در اکثر نقاط کشور برای اسکان فرهنگیان خانه معلم پیش بینی شده که به راحتی و با حفظ حرمت و شخصیت افراد در آن مکان اسکان می‌یابند.

 

شهرستان مشگین‌شهر نیز به نوبه خود دارای خانه معلم است که در خیابان اصلی و در مرکز شهر قرار گرفته است اما این مکان به علت بافت فرسوده قابل استفاده برای اسکان فرهنگیان نیست که لازم است اداره مربوطه نسبت به ساماندهی آن اقدام کند.

 

با توجه به موقعیت این خانه معلم که در مرکز شهر راکد و بلااستفاده مانده است و ارزش آن میلیاردها ريال برآورد شده است که با فروش آن می‌توان یکی از مجهزترین خانه‌های معلم منطقه را در این شهرستان احداث کرد و علاوه بر فرهنگیان قشر عظیمی از مسافران ورودی به این شهرستان را در طول سال اسکان داد و منبع درآمد پایداری برای شهرستان خصوصاً اداره آموزش و پرورش را فراهم کرد.

 

این در حالی است که سال‌هاست به صورت ماهانه جلسات شورای آموزش و پرورش شهرستان برگزار و موضوع ساماندهی خانه معلم در دستور کار قرار گرفته اما متاسفانه تاکنون این مکان در بلاتکلیفی به سر می‌برد و فرهنگیان ورودی به این شهرستان باید در طول سال چادر و در ایام عید و تابستان در مدارس و با حداقل امکانات اسکان یابند که این امر دور از شأن شهرستانی همچون مشگین‌شهر است که در مسیر توسعه گردشگری قرار گرفته و هر روز بر تعداد مسافران ورودی به این شهرستان افزوده و نیاز به این خانه احساس می‌شود.

 

در طول 10 سال گذشته 10ها مدیر در آموزش و پرورش مشگین‌شهر جابجا شده است و در تمام مدیریت‌ها بحث خانه معلم وجود داشته است اما در هیچ یکی از این مدیریت‌ها برای خانه معلم قدم برداشته نشده است لذا لازم است به جای درگیر شدن در جلسات متعدد در یکی از جلسات برای این خانه تصمیم‌گیری شده و وضعیت آن را تعیین تکلیف کنند تا این شهرستان شرمنده فرهنگیانی که از نقاط مختلف کشور به این شهرستان سفر می‌کنند نشود.

 

به گزارش سفیرمشکین، متاسفانه یکی از مشکلاتی که شاید در کل کشور وجود دارد جلسات بی رویه‌ای است که خروجی چندانی ندارد و موارد جزئی مورد بحث و در نهایت صورتجلسه می‌شود در حالی که در این جلسات می‌توان نیازهای اساسی شهرستان را مورد بررسی قرار داده و در جلسات بعدی به جد ان را پیگیری کرد تا خروجی مثبت و قابل اجرا داشته باشد.

 

انتهای پیام/

 

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.